Що цікавого в пресі світу? Медіа 

Що цікавого в пресі світу?

ПОДОРОЖ ДОВКОЛА СВІТУ СЛІДАМИ НАЙВИДАТНІШОГО ДРАМАТУРГА

Минуло 400 років від смерті Шекспіра. Він відкрив і описав душу людини свого часу. Її шарпанину між добром і злом. Її жадібність і доброту, силу кохання і темний страх нахилів, боротьбу за владу і безодню помсти. Шекспір був протоколістом Апокаліпсису, першим експертом у справах тероризму. Його доробок фантастично на часі. Тексти Шекспіра якимось магічним способом стали понадчасовими і глобальними.

Відома історія про в’язнів білого режиму ПАР на острові Роббен. Одним з них був Сонні Венькатратнам (Sonny Venkatrathnam). Подібно до інших міг на час багаторічного перебування у тюрмі вибрати собі одну книжку. Оскільки не погодилися на «Капітал» Маркса, вибрав «Юлія Цезаря». Незадовго перед звільненням попросив співув’язнених про зазначення найважливішого для них фрагменту. 16 грудня 1977 року один з них зазначив:

«Є тисячі смертей у боягуза;
Хоробрий помирає тільки раз.
Мені здається найдивнішим з того,
Що досі бачив я, страх перед смертю:
Адже вона не промине нікого
І прийде в строк
(Юлій Цезар. – Вільям Шекспір. Твори в шести томах. Том 4. – С. 279).

Нельсон Мандела
Нельсон Мандела

В’язнем тим був Нельсон Мандела. З цими кількома короткими рядками читач подорожує через століття історії світу. Оповідь починається від Цезаря, проходить через 16 століття Шекспіра і веде аж до засудженого у 20 столітті Мандели. Ці слова відтворюють також те, що станеться з Манделою: звільнення, президентура, символ відваги і виживання. Штрих, що його залишив на пожовклих сторінках книжки, це нитка, що зв’язує минуле з нашою сучасністю. Давні слова не втратили через століття нічого зі своєї сили (Volker Weidermann. – Der Spiegel. – За: Forum. – 2016. – Ч. 10. – С. 25).

КОРОЛЕВА ЕВЕРЕСТУ

У травні 2016 року Лгакпа Шерпа (Lhakpa Sherpa) СЬОМИЙ РАЗ здобула вершину ЕВЕРЕСТ, тим самим побивши власний рекорд. 42-річна непалка працює касиром супермаркету, не вміє водити автомашини, не вміє ні читати, ні писати. Але горами ходить як майстер (Цит. за: Forum. – 2016. – Ч. 12. – С. 82).

Лгакпа Шерпа – рекордсменка "Книги рекордів Гіннесса"
Лгакпа Шерпа – рекордсменка «Книги рекордів Гіннесса»

НЕ ПАДАЛИ ДУХОМ!

Повоєнний час. Ось як описує його Анатоль Курдидик: «Тільки що наші люди влізли з дітьми і клунками в тотально розгромлені Кайзер-Вільгельм казарми в Мангаймі, про яких ніхто з них ніколи не чув, як уже те саме: той не тільки завів город, а цей порося придбав, але й у розбитій залі вже співає хор, у цьому коридорі театрали розглядають якусь п’єсу, яку варто поставити, у ще іншому чоловіки й жінки вже знайшли менш-більш цілу кімнату, де буде церква. Та хіба повірите? На подвір’ї свист – і площею біжать-котяться вже пластові новаки і з вікна без рам, без шибок висунувся старший пан: «Спокійніше, діти, бо не можу вести лекцію!»

”Шевська робітня” в переселенчому таборі
«Шевська робітня» в переселенчому таборі

До прикладу, статистика з українського табору «Сомер-Казерне» в Аугзбурзі, в якому перебували 2643 українці: 1947-го тут діяв дитячий садок, народна школа, три фахові школи, чотири фахові курси, театр, два хори, оркестр, гурток народних танців, дві бібліотеки, архів-музей, філія Українського Вільного Університету, Інститут живих мов, кооператив, шість крамниць, 14 майстерень, дві парохії, три церковні братства, 14 громадських організацій. Протягом року дано 291 драматичну виставу, поставлено 72 концерти, прочитано 120 лекцій, проведено шість мистецьких виставок (Тижневик «Україна». – 2015. – 1 жовтня. – С. 50).

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів)

Також буде цікаво: