Про нас

Журнал «Листи до приятелів» готує група людей, для яких жити – означає творити. Лише за умови, коли життя сприймається як обов’язок – перед Богом, рідною землею, родиною, нацією, зрештою – людством, адже ми живемо на одній планеті і маємо сприймати її різноманітність як скарб, – воно стає осмисленим, багатобарвним і плодотворним. І ця єдність в багатоманітності має базуватися на засадах приязні, взаєморозуміння і співпраці.

Ідея видання такого журналу зародилася в 2008 році серед працівників і студентів кафедри зарубіжної преси та інформації Львівського національного університету імені Івана Франка. Така зінтегрованість помислів і дій, на нашу думку, є найплодотворнішою. Бо ж ключовий орієнтир ХХІ століття – РІВНОВАГА.

Очолює редколегію професор, заслужений журналіст України Йосип Лось. До складу редколегії входять Тарас Лильо (заступник головного редактора), Ігор Полянський (відповідальний секретар), Тетяна Мацкевіч (літературний редактор). Керівниками розділів є молоді люди, які, поза тим, уже мають великий досвід журналістської праці: Тарас Лильо («Суспільство»), Андрій Мельник («Історія»), Тарас Балда («Діаспора»), Тетяна Мацкевіч («Культура і мистецтво»), Ігор Полянський («Наука і життя»), Юрій Мельник («Планета»), Микола Рашкевич («Спорт»).

Ми шукаємо приятелів, а не ворогів, ми боремося ЗА, а не ПРОТИ: за Божу правду, яка повинна стати правдою людини, за християнські вартості сім’ї, суспільства в цілості, культури, освіти, державного життя, за чисте довкілля, за співпрацю і взаємоповагу між народами.

Ми тішимося, що найактивнішу участь у випуску журналу і підтримці сайту беруть студенти факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка, випускники факультету, які працюють у різних регіонах України і за кордоном. Запрошуємо до співпраці всіх, хто прагне поліпшити цей світ, прилучитися до шляхетної справи утвердження Української держави як держави Духу, а суспільства – як спільноти соціального милосердя, цивілізації Любові.

З благословення Блаженнішого Патріарха УГКЦ Любомира Гузара і за сприяння Львівського Архієпископа Кир Ігоря Возняка журнал як суспільно-релігійне видання прагне охопити своїм впливом весь загал світового українства, незалежно від конфесійної приналежності, соціального статусу і регіональних відмінностей, пам’ятаючи, що життя тільки тоді має сенс, коли воно сповнене служіння найвищим ідеалам Добра, Правди і Краси. Ми віримо, що ХХІ століття стане духовним, і ми житимемо за ідеалами Ісуса Христа: абсолютна справедливість, абсолютна простота, абсолютна чистота.