Суспільний імідж нотаря-професіонала Суспільство 

Суспільний імідж нотаря-професіонала

Омелян Васильович Бояківський – завідувач першої Львівської державної нотаріальної контори. Чверть віку керує у згаданій установі і ось уже скоро буде 50 років, відколи працює тут.

Він – заслужений юрист України, людина, чий образ і стиль життя асоціюються з фахом, якому служить багато років. Здається, що сама професія запозичила для його характеристики, суспільного іміджу найкращі риси. Можна сказати про Омеляна Васильовича, що він академік своєї справи – адже його думка, порада чи консультація авторитетні серед колег різного віку та досвіду.

Секрет успіху статечного нотаріуса у його кваліфікованості, ідейності, обізнаності з теорією законодавства, практикою його застосування, постійному розвитку. А ще особистими якостями фахівця, керівника є шляхетність, людяність, вроджені риси психологічно-інтуїтивного відчуття, розсудливість, коректність, уважність до особи, яка звернулася за вчиненням тієї чи іншої нотаріальної дії. Цього не навчишся ні у школі, ні у вузі.

Впоєні з молоком матері моральні цінності галицького села, приклад і сила духу батька коваля вплинули на формування характеру. Ніколи, як і зараз, не цурався праці лопатою чи косою, не соромиться зароблених мозолів. Як і досі не забуває з років юності першої перемоги у шахах на приз газети «Зірка». А ще сину коваля дуже імпонує творчість Івана Франка, яка надихає на власну поезію.

Нотаріальні дії, які виконуються – договірні, спадкові справи, складання заповітів на майно, купівля, продаж його тощо. Їх багато у чомусь схожих, типових але різних, бо за кожною справою людина, її турботи і долі. Омелян Васильович обмірковує кожну, щоб було за буквою закону, справедливо, аби запобігти спорів, конфліктів. Це не завжди легко, потребує терпеливості, інколи надмірної, чуйності, розуміння. Вмикається ще одна якість фахівця – мистецтво переконувати, вміння доступно розтлумачити.

Про роботу нотаріусів в основному судять з того, як вони організовують прийом відвідувачів, яка культура обслуговування. У першій львівській конторі здавна установлений порядок, створені зручності, це підтримує колектив вимогливого, принципового Омеляна Васильовича, адже він сам подає цьому приклад.

Омелян Бояківський
«За кожною справою – людина, її турботи і долі…». Фото Віри Антощак

У 1993 році О. В. Бояківському присвоєно звання «Заслужений юрист України», у 2004 р. нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, а вже через десять років отримав почесне звання «Видатний юрист України», перед тим, у 2011-му – вищу відзнаку Нотаріальної палати України, тепер є віце-президентом, заступником голови відділення УНП у Львівській області, був редактором інформаційного вісника асоціації нотаріусів Львівщини «Нотар». До 15-річчя з часу заснування УНП його ім’я внесено до Золотої книги нотаріусів України. «За участь у суспільному житті країни, реальному втіленні принципу верховенства права, становленні та підвищенні ролі українського нотаріату, професіоналізму, спрямованих на захист прав і свобод людини».

Романтичний, творчий, з широким світоглядом, з багатим духовним світом ця неординарна людина. Любить мистецтво, поезію, а ще природу села, рідної землі, особливо Карпат.

Терпеливого нотаріуса здавна захопило бджільництво. Працьовитим, вдячним істотам, бджолам віддає свій вільний час, турботу, любов, терплячість і доброту. Усе це гармонійно поєднується з його діяльністю.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(7 голосів)

Також буде цікаво: