Добро починається з Тебе Культура Найактуальніше 

Добро починається з Тебе

Чому всі люди так чекають Різдва? Як на мене, це можливість створити для когось казку та підтримати нашу українську традицію.

Вже декілька років поспіль моя сім’я та наші друзі організовують благодійні вертепи та разом з тим вчать своїх нащадків берегти та шанувати свої традиції. Цього року я вперше взяла на себе ініціативу створити вертепне дійство, адже почуваю поклик серця та маю невеличкий волонтерський та лідерський досвід.

Я вирішила організувати дитячий вертеп, адже це найкраща можливість, аби показати традицію та створити маленьку казку для людей.

Все сталося дуже швидко. На репетиції, пошук костюмів та вивчення слів було 4 дні, але, як на мене, все склалось чудово. Діти одразу відгукнулися на пропозицію та швидко розібрали ролі.

Було дуже приємно бачити усмішки людей, до яких заходили додому, їхні слова: «Підіть ще в квартиру поруч, там живуть наші онуки». Ми вертепували і в будинках, де були іноземці. Вони, звичайно, не дуже нас розуміли, але на їхніх обличчях завжди була усмішка. Дуже атмосферно було щоразу колядувати з людьми, віншувати їм всього найкращого та прославляти Христа.

Дитячий вертеп в гостях у головного редактора «Листів до приятелів» проф. Йосипа Лося
Дитячий вертеп в гостях у головного редактора «Листів до приятелів» проф. Йосипа Лося. Фото Ірини Загурської

Ми виступали навіть у центрі нашого древнього міста Самбора, де теж зібралося багато людей.

Я вважаю, що мені вдалося показати дітям частину українських традицій, а всі ми разом зуміли принести людям радість. Але найбільша радість та вдячність була в очах тих, кому ми пожертвували частину коштів на лікування дитини. Найвище щастя, як на мене, це вміння не отримувати, а віддавати.

Як сказав митрополит Андрей Шептицький: «Спільне добро чинить із людей одне тіло, а якраз те спільне добро є основою всякої любови».

Творімо добро, і світ стане набагато кращим.

Фото зроблено на подвір’ї, де проводились репетиції. Всі діти вже переодягнулись в костюми, і нам зробили світлину перед першим виступом.
Фото зроблене на подвір’ї, де проводились репетиції. Всі діти вже переодягнулися в костюми, і нам зробили світлину перед першим виступом. Фото Ірини Загурської
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос)

Також буде цікаво: