Як бути truth-tellers в умовах війни, або особливості роботи офіцера зв’язків з громадськістю Медіа Найактуальніше 

Як бути truth-tellers в умовах війни, або особливості роботи офіцера зв’язків з громадськістю

20 квітня студенти факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка мали змогу зустрітися з представниками прес-служби Збройних Сил США в Україні.

Начальник західного медіацентру Міноборони України Олександр Поронюк (див. на фото вгорі) представив Кейлу Крістофер – керівницю інформаційного відділу американського контингенту на Яворівському полігоні. Дівчина розповіла про особливості своєї роботи та підвищені засоби безпеки на бойових навчаннях. Кейла служить 7 років, очолює відділ зв’язків з громадськістю Збройних Сил США і є офіційним представником 45 бойової бригадної групи, яка зараз проводить тренування українських військових за стандартами НАТО на Яворівському полігоні. Кейла має диплом бакалавра з англійської мови і літератури, а також диплом магістра зі стратегічного спілкування, детально вивчала зв’язки з громадськістю. Офіцер походить з військової сім’ї, де, починаючи з Другої світової війни, кожна жінка служила в армії. У США спершу потрібно вступити в лави армії, а тоді вже стають прес-офіцерами. Тобто, для роботи у військовій сфері потрібно пройти необхідну підготовку, навіть працюючи в інформаційному відділі.

Кейла Крістофер пише на дошці
Кейла Крістофер за допомогою підручних засобів ілюструє специфіку роботи американського офіцера зв’язків з громадськістю. © Тарас Грень

Кейла Крістофер розповіла про свої три основні обов’язки: оцінка сприйняття підрозділу громадськістю, налагодження діалогу з громадськістю, висвітлення інформаційної місії підрозділу у ЗМІ. Офіцер зв’язків з громадськістю – робота, що потребує багато сил та самовіддачі. Є безліч нюансів, які можуть впливати на формування суспільної думки про роботу військовослужбовців. Вони можуть виконувати багато роботи, що не входить до прямих обов’язків. Наприклад, може отримати завдання від капітана розробити дизайн монети чи футболки.

Важливо інформувати читачів про те, що роблять військовослужбовці. Сім’ї солдатів і Конгрес повинні знати, як працює армія, що там відбувається. Але є й внутрішня інформація, яку вони не можуть розголошувати, яку знають лише військові. З бійцями Кейла спілкується військовими термінами, проте з їхніми сім’ями і Конгресом потрібно особливо підбирати лексику, тут важливо вміти правильно висловитись. Олександр Поронюк каже: «Емоційний стан людини потрібно враховувати. Після перебування на війні змінюється психологія, поведінка. У солдатів зазвичай загострене почуття справедливості. Сама система роботи і принцип подачі інформації є надзвичайно важливий».

В аудиторії №303 на факультеті журналістики
В аудиторії №303 на факультеті журналістики ЛНУ імені Івана Франка бракувало місць для охочих послухати Кейлу Крістофер. © ngu.gov.ua

Часто солдати некомфортно почуваються перед камерою, не знають, як поводитись зі ЗМІ. Тому офіцер проводить брифінги зі солдатами, і найголовніше, вважає Кейла, це говорити правду і бути собою.

Коли ЗМІ приїжджають на військову базу, жінка мусить забезпечити їхню безпеку. У прес-службі не говорять про точну кількість солдатів і техніки, що є на полігоні, щоб не наражати на небезпеку солдатів.

Кейла Крістофер враховує й етичний кодекс та намагається уникати конфлікту інтересів. На запитання про проблему використання військової термінології офіцер відповіла так: «З цією проблемою стикаються майже всі. Коли ви пишете таку статтю і не розумієте терміна чи певної проблеми, намагайтесь контактувати з військовим, тому що важливо зразу подати інформацію правильно, а не виправляти її згодом».

Присутній на зустрічі військовий журналіст, спеціальний кореспондент ЦДО МОУ «Народна армія» полковник Тарас Грень зазначив, що у Збройних Силах України не існує такої структури, як у США, але є прес-офіцери і прес-служби окремих бригад. Це створено не для цензури, а для допомоги журналістам. Читачам нецікаво чути суто військові фрази. «На жаль, зіткнулись з непрофесіоналізмом журналістів і нерозумінням командирів, як використовувати їх. Бути журналістом – це інше, ніж бути прес-офіцером прес-служби. Мусиш організовувати роботу і думати, що подати журналістам», – наголосив Тарас Грень.

Офіцери прес-служб НГУ
На зустрічі з Кейлою Крістофер були присутні також представники Львівського Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України та офіцери групи зв’язків з громадськістю Західного ТУ. © ngu.gov.ua

Чи ви помітили різницю між українською та американською аудиторією? – поцікавились у Кейли студенти.

Дівчина каже, що значної відмінності немає. Кейла Крістофер захоплюється патріотичністю українських журналістів: «Я побачила різницю між українськими і американськими журналістами. Ваші більш патріотичні. Мабуть, тому, що країна менша і у вас війна».

Офіцер зв’язків з громадськістю вважає, що журналісти виконують важливу роботу, що полягає у висвітленні правди заради блага усієї світової громади: «Ви є truth-tellers.  Ви є тими, хто контролює уряд і дії уряду, ті хто говорять правду і критикують. Я ціную те, що ви робите».

Фінальне фото з американською гостею
Фінальне фото з американською гостею: в кадр потрапили не всі… © Тарас Грень
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 голоси)

Також буде цікаво: