«Росія – не Русь»: 300 років великої крадіжки Історія Найактуальніше 

«Росія – не Русь»: 300 років великої крадіжки

Круглий стіл «300-річчя перейменування Московії на “Россию”: невивчені уроки історії та виклики для України» відбувся 22 жовтня в ІА «Укрінформ». Його організували Український інститут національної пам’яті та Мережа захисту національних інтересів «АНТС».

Серед учасників були: Антон Дробович – голова Українського інституту національної пам’яті; Лариса Івшина – головний редактор щоденної всеукраїнської газети «День»; Павло Подобєд – начальник відділу обліку та збереження місць пам’яті Українського інституту національної пам’яті, аналітик Центру дослідження безпекового середовища «Прометей»; Михайло Гончар – президент Centre for Global Studies «Strategy XXI»; Ганна Гопко – засновниця ГО «Мережа захисту національних інтересів АНТС», голова комітету Верховної Ради у закордонних справах восьмого скликання; Дмитро та Віталій Капранови.

Круглий стіл зібрав авторитетних науковців, журналістів, громадських діячів
Круглий стіл зібрав авторитетних науковців, журналістів, громадських діячів. Джерело зображення: facebook-сторінка газети «День»

Круглий стіл «300-річчя перейменування Московії на “Россию”: невивчені уроки історії та виклики для України» є частиною інформаційної кампанії «Росія – не Русь». У межах експертної дискусії йтиметься про те, яку роль відіграє присвоєння Росією назви і спадщини Русі в інструменталізації історії північним сусідом та насаджування ним міфу про історичну єдність, та які наслідки цього сьогодні в культурному й геополітичному вимірах.

Пропонуємо переглянути виступ на цьому круглому столі співзасновниці та постійної авторки «Листів до приятелів» Ганни Гопко.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 голоси)

Також буде цікаво: