Різні Думки Людей Найактуальніше Світоглядні орієнтири 

Різні Думки Людей

Думки, коментарі, судження, світогляд – всі ми їх маємо, хіба висловлюємо по-різному. Однак часто нам вміло нав’язують окремі емоції, що не вимагають критичного мислення.

Пригадуємо, як ХХІ століття почалося з цифрової революції, неймовірного розвитку технологій порівняно з попередніми епохами, комунікація набула масового масштабу. Це принесло багато користі, але й загроз. Останні роки в Європі минули під прапором інформаційної війни, мови ненависті, фальшивих новин fake news, платних тролінгів як компонентів пропаганди, про які ми часто навіть не здогадуємося. Основні засоби масової інформації – і аудіовізуальні, і Інтернет – формують одновимірний світогляд своїх споживачів.

Маніпулюють чи не усі, адже зусібіч атакує нас нахабний маркетинг, монотематичні інформації, дешеві сенсації або політичні війни, і у регіональних, і світових виданнях. Все це має на меті створити некритичного споживача, покупця товарів і послуг, а також, у засобах масової інформації, готового продукту, що поглинає обрану та оброблену інформацію, мов губка.

Треба визнати, що широкий доступ до різних наукових та технологічних новинок підтримує глобальний розвиток, якого не можна заперечувати. Однак масовий напад так званої «глобальної культури» стає вбивцею різноманітності. Ісая Берлін у своїм тексті «Дві концепції свободи» попереджав, що масова культура призводить до уніфікації людської думки, мистецтва, тобто суспільства, яке, на його думку, через те втрачає природну розмаїтість. І важко не погодитися з цим видатним батьком ліберального консерватизму. Мистецтво перестало бути святом для душі та стало комерційним суб’єктом, з чим, річ ясна, багато митців не можуть змиритися. Мислителі, філософія маргіналізовані повсюдним кітчем і «шоу». Кожен намагається планувати наше життя, визначити, як ми маємо жити, як думати, що їсти, що купувати, як одягатися, навіть що читати або дивитися, створюючи з нас крихітну точку в океані сірої маси.

Тому, як журналістка, я вирішила через невеликий журналістський експеримент викласти міркування різних людей зі соціального, культурного та наукового середовища. Моєю метою було принаймні крихітну частку у медіапросторі заповнити цими думками, які різняться від тих, що з’являються на перших сторінках газет, порталів і прайм-тайму. Задля різноманітності багато розмовляла з жителями Румунії, Польщі, України та Єгипту.

Подивімося, що відбувається поза мейнстрімом, яким є життя людей, які повністю чи здебільшого керуються «традиційними», які сьогодні називаються «незвичайними», цінностями. Розширмо наші горизонти новими ідеями.

Моніка Муту (Monika Mutu):

«Румунія – це передусім мій народ, традиційна культура і сучасне мистецтво, земля, небо і море.

Мій улюблений румунський поет Нітіта Станеску написав вірш про Румунію. Він сказав, що земля є плоть наших предків, і одного дня ми будемо нашою землею, і наша земля буде нашою плоттю».

Маріанна Яра:

«У дні Великого Посту внутрішній світ людини старається очиститись. Людина частіше застановляється над марністю дочасного світу, прагне ще і ще глибше зрозуміти Євангельські Істини. Що найважливіше для християнина у житті? Так, важливі всі заповіді Божі, молитва, каяття, покора… Але найважливіший дар Божий – це любов. Любов до Бога і до ближнього. Справжня любов за словами св. Ап. Павла – довготерпелива, лагідна, вона не заздрить… Отож, якби ми хоч частково зуміли визволити зі своїх сердець справжнє почуття святої любові – може б і нарікати нам не було на що…»

Кантемір Пацурару (Cantemir Pacuraru):

«Яку роль відіграє для мене філософія?

Один з моїх друзів, що тепер на шляху до кандидатської дисертації у Канті, завжди нагадував мені: філософія є початком людської думки, і це також означає її кінець. Кожна наука, що випливає з філософії, повертається до філософії.

Що ж мене цікавить у філософії? Все. Філософія – це вивчення людини, що намагається збагнути світ. Прагнучи відкрити універсальні Істини. Це довгий шлях, і це шлях, щоб краще зрозуміти навколишній світ і, крім того, сформувати міцну моральну основу. Філософія також має терапевтичну функцію; це їжа для душі.

У моїй нинішній професії юриста філософія допомогла мені зрозуміти механізми, які стимулюють функціонування всієї правової системи.

Одним реченням можу сказати, що філософія спрямовує людину на шлях вічного дива».

Раду Ольтіану (Oltianu Radu-Nicolae):

«Я є лібералом, окреслюючи європейським терміном, але на практиці я ближче до лібертаріанізму, який специфічний для ідеологічного простору США. Якщо коротко, то я дотримуюся принципу неагресії: неправильно ініціювати насильницькі дії проти інших людей, в інших випадках, крім самозахисту життя. Усі угоди між окремими особами або компаніями повинні бути добровільними.

На завершення додам, що люди мають право робити все, що вони хочуть, доки нікому не шкодять».

Артур Войнаровський (Artur Wojnarowski):

«Земля – це живий організм і, як будь-який живий організм, якого атакує будь-який вірус, він спочатку лихоманить, а потім готовий боротися за своє здоров’я або померти разом з вірусом».

Басем Момо (Basem Momo):

«Ти отримуєш те, що віддаєш».

* * *

Зробивши цей перший крок у подорож до себе, до своєї душі – залишаю ці думки на обмірковування читачам…

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(6 голосів)

Також буде цікаво: