Уроки від Мендель та знаки від ангела: політичний медіатреш у світі медіа Медіа Найактуальніше 

Уроки від Мендель та знаки від ангела: політичний медіатреш у світі медіа

Скоро Великдень! Вже чекаєте на привітання від Бойка? Допоки він (гіпотетично) готувався до записування чергового святкового ролика, ми побували у школі Мендель. А Ви як давно були на уроці про дезінформацію, де дезінформували Вас?..

Уроки медіаграмотності по-менделівськи

Сьогодні ми вирішили завітати на відкритий урок під назвою «Погляд з Банкової з Юлею Мендель». Ой, ні, постривайте – уже «Погляд з Банкової без Юлії Мендель». Але все одно із нею. Але без. Ну ви зрозуміли – класична мінливість президентських прессекретарів.

Дзвінок. Усім встати – в клас заходить вчителька. Юлія Володимирівна (ні, не ТА Юлія Володимирівна) розпочинає заняття із повторення закріпленого матеріалу. На інтерактивній дошці з’являється Порошенко, починає розповідати дітям про вакцину: «Гімно привезли». Мендель вказує пальцем на екран і хитає головою, учні повторюють за нею.

Скріншот з Youtube-каналу
Скріншот з Youtube-каналу «Телеканал ДОМ»

Далі – лекція на тему «Що таке фейки і як з ними боротись». «Це, діти, був фейк. Жахлива брехня, покликана виростити в ваших маленьких голівках ворожість до чинного уряду, – вчителька додає драматичності в голос і вмикає на фоні епічну музику. – Ними намагаються зробити вас рабами чужої волі!». Учні починають плакати, а Юля задоволено усміхається – не дарма ж вона ночами обрізала чужі цитати.

/Десь на дні її сміттєвого кошика сумно валяються обрізки відеоплівки, на яких Петро Порошенко говорить трішки більше. «На моє запитання … чому ж [лікарі] відмовляються вакцинувати – прошу пробачення за непарламентський вислів… [лікар] каже: «Бо гімно привезли»/

Зображення колишнього президента швидко замінює обличчя нинішнього. Розчулена Мендель притискає руку до грудей і схвально киває головою. Діти повторюють за нею. «А Володічка не такий! Він нам мости будує, дороги прокладає, Центри протидії дезінформації створює! Шкода тільки, що через цей центр мене і прикриють але… Знаєте, це невелика біда, головне, щоб не Порошенко».

Дзвінок. Діти вибігають гратися у коридор, а Юлія Мендель милується зображенням на інтерактивній дошці. Шкода, що вішати свої портрети Зеленський заборонив.

P.S. Сподіваємось, ця мініатюра не змусила вас заново пережити травматичний досвід відкритих уроків. Якщо ж так – ми готові підставити своє дружнє плече.

Юрій Бойко на свята

Прикмета телеканалу Інтер говорить: якщо скоро Великдень, Новий рік, Різдво чи 9 Травня – готуйся до привітання Юрія Бойка.

Загалом телеканал у своїх матеріалах найчастіше згадує представників ОПЗЖ. За даними Детектор Медіа, у новинах цього каналу переважна більшість матеріалів на користь саме цієї політичної партії.

Скріншот з Youtube-каналу «Антон Кривко»
Скріншот з Youtube-каналу «Антон Кривко»

Юрія Бойка транслюють навіть під час перерви футбольного матчу. Бойко, разом з іншими представниками своєї партії, у роликах критикує опонентів, розпалює ворожнечу серед населення, особливо критикують питання мови та війни. І як же без обіцянок миру і спокою від ОПЗЖ! Така активність ОПЗЖ на Інтері не є дивиною. Телеканал належить однопартійцеві Бойка Сергію Льовочкіну та бізнесмену Дмитру Фірташу. Тому нерідко відчуваєш, ніби політична агітація від ОПЗЖ триває цілий рік.

Скріншот з Youtube-каналу «Антон Кривко»
Скріншот з Youtube-каналу «Антон Кривко»

Через ознаки замовності в матеріалах порушують журналістські стандарти. За даними Детектор Медіа, в аналізованих матеріалах «Інтера» є проблеми з відокремленням фактів від коментарів, у кожному четвертому матеріалі немає балансу думок, є проблеми з посиланням на джерела. А звідси випливає і неповнота матеріалів. Тому в черговий раз переглядаючи святковий ролик Бойка з пишними фразами, не забувайте про замовність матеріалів. Руйнуйте інформаційну бульбашку, яку так майстерно формують політики.

З нами Марченко, з нами Бог!

Пресконференція (або ж StandUp для бідних) Оксани Марченко не рекомендована до перегляду вагітним, дітям і тим більше вагітним дітям. Людям з тонкою душевною організацією теж варто було б відійти від екранів, проте… я все ж пожертвувала останніми крихтами здорового глузду. Тому презентую вашій увазі короткий виклад спічу дружини кума Путіна:

Голий король порушив Конституцію! Україна більше не правова і не демократична держава! Це політична розправа над моїм чоловіком!!! Це репресії на рівні переслідувань шістдесятників: Симоненка, Горської й Стуса! Ой…

Ні у кого немає сумнівів в тому, що я володію українською. Я була першою в Україні, хто закликав вчити українську мову і культуру… Тому я перейду на російську, бо, як ви знаєте, її у нас притісняють. Російськомовні не можуть отримати освіту своєю мовою, а українців відрізають від наукової спільноти, адже англійської, німецької та французької наші люди не знають і не знатимуть.

Скріншот з Youtube-каналу «NEWSONE»
Скріншот з Youtube-каналу «NEWSONE»

Рік життя я провела по українських монастирях (спойлер: не допомогло). Навіть фільм про це зняла для міжнародного (читай – російського) православного каналу, а нумо глянемо тизер. «Все мы являемся одной большой семьей» – так-так, мені ця фраза теж сподобалась. Чекаю не дочекаюсь, коли всі ми покаємось, все простимо і побудуємо державу, де будемо браттями та сестрами!

(До речі, сюжет фільму підказав «ангел» – і це практично пряма цитата).

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПОРУШУЄ ЗАКОНИ БОЖІ! Він намагається затулити рота правді, затулити рота тим, хто намагався донести її до нас професійно, якісно і переконливо (себто святій трійці проросійських телеканалів). Єдиний його вихід – покаяння, інакше ж бо кара Божа неминуча.

Усе, що зараз відбувається з моєю сім’єю, може завтра статися з вами. Мені нічого втрачати, тому нічого і боятись. Зате боятися треба всім вам [українцям]: ніхто не пояснить чому заберуть вашу хату, машину, або земельну ділянку.

(Всі слова вирвані із контексту та перекручені. Не подавайте, будь ласка, на нас у суд).

І на останок про актуальне – «повну синхронізацію із чіпом та космосом»

Лікар Олексій Берегій з Дніпра веде щоденник вакцинованого. На сторінці Facebook він розповідає про своє самопочуття та описує симптоми, які виникають у нього після введення вакцини від коронавірусу.

Скріншот з Фейсбук-сторінки Олексія Берегія
Скріншот з Фейсбук-сторінки Олексія Берегія

На п’ятий день після вакцинації Олексій жартує, що один раз на смартфоні зник зв’язок: «Ілон, прошу взяти до уваги та розробити оновлення до чипа. П’ята доба після вакцинації – нове індійське слово – пхир милеге».

Для “Суспільного” лікар каже, що блог був зроблений зі сарказмом і дещо гіперболізовано, щоб показати людям, що вакцинація – це не та річ, яку в сучасному світі треба боятися.

Як вважаєте, багато людей ще вірять у чипування?

Огляд підготували Вероніка Нановська, Ксенія Кушей та Ірина Троян

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 голоси)

Також буде цікаво: