Новий дім – Марс: огляд наукових прогнозів Найактуальніше Наука 

Новий дім – Марс: огляд наукових прогнозів

Скажіть, а чи замислювались ви колись про те, що можете мати новий дім? Ні, не інший будинок, кімнату, чи квартиру, а іншу планету. Ніколи? Ви мене здивували. Адже людина від природи прагне пізнати незвідане.

Космос – такий близький, але водночас далекий – завжди вабив людей. Не один раз науковці з усіх кутків світу ставили перед собою вічні запитання: чи безмежний Всесвіт? Чи самотні ми у ньому? Чи існують інші форми життя? Невипадково так багато науково-фантастичних творів написано про відкриття таємниць космосу, так багато вчених та інженерів присвятили своє життя пізнанню космічної далечини.

Citaten-sagan

Нарешті люди зрозуміли: космос не можна підкорити, його можна тільки глибше пізнати, щоб використати ці знання на користь природи та Землі. Ніхто не знає, що чекає на нас у майбутньому, тож ми повинні бути готові до всього.

Колонізація Марса – один із етапів космічної експансії людства, що включає в себе попереднє теоретичне підґрунтя проекту, будівництво різних комплексів та споруд на Марсі і заселення у них людей. Вона також включає зміну кліматичних умов планети для приведення атмосфери, температури та екологічних умов до стану, придатного для проживання земних рослин і тварин. На першому етапі – створення маленьких «марсиків» – поселень на планеті.

"Марсики"
© medium.com

Чому саме Марс?

Це місце, подорож до якого із Землі потребує майже найменших енергетичних витрат. Окрім того, Марс – найближча до Сонця планета з числа тих, орбіти яких перебувають зовні від земної. Він удвічі менший від Землі. Його діаметр дорівнює 4 200 миль. Як і Земля, він обертається навколо своєї осі. День на Марсі приблизно дорівнює денному, він триває 24 години і 37,5 хвилин. Проте рік тут складається із 687 днів.

Земля і Марс: розміри
© voyage-univers.com

Найбільше земного спостерігача здивує колір цієї планети. Марс повністю вкритий оксидом заліза – саме тому має червонуватий відтінок. Щоп’ятнадцять років Марс підлітає до Землі ближче, ніж будь-яка інша планета, крім Венери. У цей час його червоне сяйво затьмарює все, що видно на небі.

Все це не могло не зацікавити вчених і дослідників, які розробили проект, що називається Марс Один (Mars One). У 2013 році розпочався відбір астронавтів. Світ замислився над тим, як виглядатимуть люди, що закладуть колонії на Марсі. Вони повинні бути міцними й здоровими – як психічно, так і фізично. Згодом творці Mars One планують побудувати копію майбутнього марсіанського поселення у пустелі на Землі, щоб мати можливість забезпечити прототипне оточення для людей і максимально підготувати космонавтів до прийдешніх випробувань.

Проект Mars One: інфографіка
Проект Mars One: інфографіка outerplaces.com

У 2018 році на Червону Планету має приземлитися спеціально облаштований велосипед. Він відшукає найкраще місце для розташування бази. У 2022 буде підготовлений кисень і вода для створення атмосфери на Марсі. Тоді, у тому ж році, розпочне свою космічну мандрівку перший командний екіпаж.

Створення поселень людей на Марсі відбудеться на початку квітня 2023 року. Першовідкривачам нової домівки, а їх буде 4, доведеться здійснити семимісячну подорож, аби досягнути мети. Інша частина команди приєднуватиметься до колонії кожних 2 роки. Очікується, що у 2033 році марсіан земного походження буде більш, аніж 20 осіб. Вони житимуть і працюватимуть там усе своє подальше життя.

Марсіанський велосипед
© washingtonpost.com

А тепер відійдемо від цифр та дат. І усвідомимо одну істину: люди, які погодились на цю подорож, свідомо йдуть на це, знаючи, що це білет в один кінець. Вони ніколи більше не повернуться на Землю. Покинуть свої домівки, своїх близьких та рідних людей, відмовляться від усього для того, щоб бути зачинателями чогось нового. Щоб бути унікальними. Вчені впевнені, що в цих землянах живе авантюрний та дослідницький дух Колумба і Магеллана, та навіть Робінзона Крузо.

Що чекає на них там? Незвідані океани, гірські масиви, вулкани, піщані долини…

Чому вони не зможуть повернутись?

За сім-вісім місяців подорожі космонавти втратять частину кісткової і м’язової маси. Після перебування у набагато слабшому гравітаційному полі Марса їм буде майже неможливо знову пристосуватися до набагато сильнішого земного тяжіння. Окрім того, бюджет польоту туди і назад складатиме близько 750 мільярдів доларів – гігантська сума навіть для наймогутніших світових держав.

Перші марсіани
© technews.com

Подорож на інші планети ставить під загрозу існування життя на Землі. Творці таких проектів запевняють, що колонізація інших світів – нагальна потреба для збереження цивілізації. Адже в майбутньому нас може очікувати не одна глобальна катастрофа. Вже сьогодні ми стикаємось із проблемою озонових дір, зміною клімату, виснаженням ресурсів. За оптимістичними прогнозами, до 2050 року буде викачана половина всього світового нафтового запасу. За мільярд років на нашій планеті загинуть усі рослини і великі тварини.

Чи хороша це ідея – подорож на Марс? Побачимо згодом, а зараз залишається лише вірити у краще й сподіватись, що Земля – не єдина планета, на якій ми зможемо почуватись як удома.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(7 голосів)

Також буде цікаво: