Вкладайте гроші в свій розвиток! Та краще через мою кишеню Найактуальніше Суспільство 

Вкладайте гроші в свій розвиток! Та краще через мою кишеню

Як нас обдурюють власники марафонів і тренінгів та як на це не повестися.  

«Я тільки-но завершила новий марафон, який рекламували майже всі найвідоміші блогери Інстаграму та Ютюбу! Відчуваю себе такою насправді вмотивованою і готовою звернути гори! Знаєш, рекомендую тобі теж пройти цей марафон. Так, він не з дешевих, але який результат!» Скільки разів ви чули таке від своїх знайомих, друзів чи родичів? Гаразд, можливо, у вашому оточенні таких і немає, але з вірогідністю 99% ви чули про такі настановчі марафони, коуч-сесії та тренінги на просторах соціальних мереж. Вони виглядають так манливо й доречно саме зараз, саме у вашій ситуації. Та чи насправді все так безхмарно, як про це розповідають?

Всіх нинішніх коучів в Україні, їхні системи навчання, марафони і тренінги годі й порахувати. На всі питання, які вас можуть цікавити, вже є відповідь, ба навіть ціла система, за якою можна стати професіоналом за 3 дні. І всі наперебій кричать: «Я найкращий!», «Саме завдяки мені ви станете щасливими!», «Ви не можете зрозуміти причину своїх невдач саме через те, що не прийшли до мене».

Багато таких Інстаграмних коучів заробляють на тому, що вже в тисячний раз переповідають історії з книжок, Інтернету та інших тренінгів. Люди сліпо вірять кількості підписників, яких «навчили бути собою». Майбутні клієнти таких власників не зовсім правдивого бізнесу навіть не замислюються над тим, скільки коштують фейкові підписники і чому їх так багато з Індії, якщо тренінг проводиться тільки українською мовою. Згодом, коли гроші вже проплачені, половина марафону вже минула, а результату й досі – нуль, у них виникає думка, що все це єдина система брехні та таким тренінгам ніколи не варто довіряти. Та чому ж так сталося? Чому в інших «все добре», а в мене – ні?

Одразу варто зазначити: ця стаття створена не для того, щоб навіяти думку, буцім уся система коучингу – це лише виманювання грошей з клієнтів. Зовсім ні, адже існують професіонали своєї справи, які насправді прагнуть допомогою людям. Ця стаття про те, як не дати себе одурити популістськими фразами та оманливими обіцянками.

Що ж варто робити, аби знайти справжнього профі, який підійде саме вам, допоможе розібратися у власних думках та діях?

По-перше, не потрібно бігти купувати квитки на марафон або тренінг тільки тому, що вам про нього розказала подруга або друг. Найменше, що ви можете зробити для того, щоб упевнитися, що все це не просто нахабне збирання грошей, подивитися відгуки в Інтернеті, перейти на офіційний сайт та зрозуміти, що саме пропонує та чи та програма. Є велика вірогідність того, що ваша подруга чи друг наразі просто під враженням. Під враженням від загальних розповідей, які, дійсно вмотивовують людей, але тільки на короткий час. Вони не вирішують проблем із мисленням та ставленням до людей навколо. Також є ймовірність, що ваша подруга чи друг дійсно знайшли те, що шукали. Але це зовсім не підходить вам, адже всі люди різні і до кожного моє бути окремий підхід.

По-друге, якщо ви вже прийняли рішення, що вам потрібна допомога та мотивація, зосередьтеся на по-справжньому важливих саме для вас речах. Закрийте всі вкладки в браузері, де ви порівнювали тренінги, які можуть допомогти. Краще візьміть олівець та папір і чітко напишіть те, чого вам наразі не вистачає для досягнення цілі. Запишіть як мінімум 5 пунктів побажань до майбутнього коуча. Можливо, вам не вистачає дисциплінованості і людини поруч, яка б жорстко контролювала процес досягнення мети? Можливо, вам потрібна підтримка, яку не висловлюють люди поруч із вами? Тож не бійтеся бути відвертими з собою та з відповідальністю поставтеся до вибору майбутнього наставника.

Тренінг
Джерело зображення: mtrening.com

По-третє, коли всі приготування завершені, ви чітко і ясно сформулювали для себе модель майбутніх відносин із коучем, чи очікування від марафону або тренінгу, – можна братися до справи. Ваша задача: знайти ту людину чи програму, яка вам найбільше підходить. Тут важливо дотримуватися тих критеріїв, які ви вже для себе обрали. Вас будуть зманювати заголовками та шаленими розповідями про успіх випускників марафонів. Сміливо оминайте їх всіх та продовжуйте пошуки саме за своїми вподобаннями.

Знайшовши, на ваш погляд, найкращого кандидата, не кваптеся віддавати свої гроші, адже тепер ви знаєте, що не всі люди такі чесні, якими здаються. Запитайте про сертифікат, який офіційно підтверджує те, що людина є професіоналом своєї справи, та витратила не один місяць для того, щоб отримати знання. Не треба соромитися питати у людей підтвердження їхньої професійності, адже ніхто з роботодавців не соромиться вимагати диплом при прийомі на роботу. Не лінуйтеся і перевірте сертифікат на оригінальність. Це можна зробити на офіційному сайти структури, де цей сертифікат був виданий. І, звісно, навіть після всіх цих приготувань варто переглянути відгуки про свого обранця. Тут можна буде знайти багато цікавої інформації щодо методу співпраці з клієнтами та вже отриманого досвіду людей, які мали справу з цим коучем чи марафоном.

І тільки після того, як усі пазли склалися в єдину картину, можна сміливо починати плідну співпрацю, яка стане вам у нагоді не тільки тут і зараз, а на довгі роки в майбутньому. Бо мудрість з часом не псується, її використовують постійно.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(22 голоси)

Також буде цікаво: