«Кохання мого життя» Культура Найактуальніше 

«Кохання мого життя»

Пісню «Love of My Life» лідер британської рок-групи Queen Фредді Мерк’юрі присвятив першій і єдиній коханій Мері Остін. Легендарний співак і композитор написав її 1976 року й завжди свої мегаконцерти завершував цією одою кохання наостанок словами: «Я все ще люблю тебе!»

…30 років Небо плаче сльозами-піснями великого Фредді Мерк’юрі. Без нього на грішній землі і з ним – у його високості, з якої наче повторює своє сакральне: «Якщо мені судилося б померти завтра, не буду шкодувати. Я зробив усе, що міг…»

Дати з п’ятірками… Помер у 45 років, цьогоріч 5 вересня йому було б 75…

Особняк лідера гурту Queen Фредді Мерк’юрі, у якому, за його заповітом, живе Мері Остін
Особняк лідера гурту Queen Фредді Мерк’юрі, у якому, за його заповітом, живе Мері Остін. Джерело зображення: QueenCuttings.com

Сьогодні, в День пам’яті Фредді Мерк’юрі, увага Лондона прикута до особняка лідера Queen, у якому за його заповітом живе Мері Остін. Саме її він попросив розвіяти прах, щоб ніхто не знав місця. І вона виконала його останню волю. Сьогодні з нею лише старий рояль, за яким її коханий творив свої пісенні легенди. Він остерігався паломництва. Це також його остання воля, якою Мері Остін поклялася і дорожить нею. Поки жива, поки серце б’ється в пам’яті з його люблячим і трепетним. Увесь біль у її болісних словах: «Я мала б померти першою, щоб він сумував за мною, а не я – за ним».

…Мрії є для того, щоб здійснюватися. Вірю! Щаслива, що мою публікацію у Facebook від 12 червня 2020 року «Я все ще люблю тебе!» завдяки українським колегам у Лондоні в їхньому перекладі прочитала хранителька живої пам’яті про світову легенду Фредді Мерк’юрі.


«Я ВСЕ ЩЕ ЛЮБЛЮ ТЕБЕ!»

Так казав Фредді Мерк’юрі своїй коханій Мері Остін. І він був щирий у зізнанні…

Не люблю кліпи. Ні, не так: я ненавиджу їх! Кліпи, відеомонтування… У них немає душі! Стільки мотлоху навколо легендарного співака! Вигадок, брехні… І за його життя вирувала неправда. Жовта преса, папараці – як ті гієни шматували душу Фредді… Спочатку він намагався відганяти ненаситних потвор. Не допомагало. Потім підігравав їм. Думав, відчепляться. Один – проти стада повій з мікрофонами й камерами!

Після Фредді Мерк’юрі важко когось іншого дивитися й слухати. Обнадіюють мільярди переглядів, від яких, упевнена, добрішають серця.

Сім років подружнього життя… Фредді й Мері доволі було того, що вони довіряли один одному… Для нього вона була цивільною дружиною. І, за його ж словами, для нього це й був шлюб. Потім його заполонила творчість і сцена, на якій він горів і згоряв… Навряд чи його переманила сексуальна нетрадиційність, яку приписували всюдисущі шльондри від журналістики. «Я не міг би полюбити чоловіка так, як любив Мері», – все ще затикав рота псячим медійникам. Дні й ночі писання текстів і музики, дні й ночі репетиції, дні й ночі записи в студіях, дні й ночі виступи в світових турне… Вона телефонувала, помічник ставав стіною і перешкоджав спілкуванню. Один, десять, двадцять разів! Мері не змогла чекати… Зустрілися, щоб сказати йому, що вагітна… Але не від нього… Він кричав крізь дощ: «Як Ти змогла?!» Злива душила сльози… Двох люблячих сердець! Ймовірно тоді й застудився…

Фредді став хрещеним батьком сина Мері Остін
Фредді став хрещеним батьком сина Мері Остін. Джерело зображення: 64.media.tumblr.com

Фредді став хрещеним батьком її сина. У неї не склалося особисте життя. Мері все ж любила його… Як і він її. Саме їй він заповів значну частину своїх статків і авторські права. Саме він перед смертю попросив її розвіяти прах і нікому ніколи не вказувати місце. Мері два роки оплакувала урну з попелом, у якій теплилася пам’ять про них двох. Досі ніхто в світі не знає, де з вітром і сльозами Мері розвіяний прах Фредді Мерк’юрі.

Схоже, вона єдина залишилася вірною йому. Учасники групи Queen подбали про фільм, але вони закцентували увагу на собі й добряче заробили на ньому. Ось чому Мері відмовилася від зйомок у «Богемній рапсодії» і шкодує, що схвалила сценарій. Артист у головній ролі також, на мою думку, певним чином долив оливи брехачам, хоча й отримав «Оскара»… на імені Фредді Мерк’юрі. Можна щелепу візуально розширити чи звузити, можна змінити колір очей… Але ніколи не вдасться відтворити тепло в карих очах великого Фредді Мерк’юрі! Ніколи не вдасться відкоректувати чужі руки й статуру до його довгих аристократичних пальців і гарного чоловічого тіла в динаміці, притаманній тільки йому!

Герб рок-групи Queen, що намалював його Фредді Мерк’юрі
Герб рок-групи Queen, що намалював його Фредді Мерк’юрі. Як художник-дизайнер за освітою, він створив оберіг для Queen. Для себе. За життя і для майбутнього…

…Мері усамітнено живе в розкішному особняку Фредді Мерк’юрі в Лондоні, який він заповів їй. Тривалий час відбивала напади податківців, тепер музейників, які хочуть начебто увічнити пам’ять, а насправді, найпевніше, прибрати до рук історичну будівлю. 69-річна кохана Фредді Мерк’юрі ні з ким не спілкується, на віддих не підпускає пресу. Можливо, пише книгу…

Фредді Мерк’юрі присвятив Мері багато пісень. Але найулюбленішою була балада «Love Of My Life», яку він завжди завершував словами: «Я все ще люблю тебе!»

Так, Мері була любов’ю його життя. Йому боліло, бо вона скавальцювала, украла серце й пішла. Просить не забирати в нього його любов. Адже знає, ким є вона для нього… Просить не залишати його, щоб разом бути й на схилі літ… Не сталося. Пішов у засвіти в своїх вічних 45… «У любові неможливо володіти собою… Я пролив ріки сліз…» Так, це цитати безсмертного Фредді Мерк’юрі!

P.S. Схоже, перечитала про Фредді Мерк’юрі й британську рок-групу Queen майже все, що можна. Звичайно, офіційну інформацію, спогади, рецензії… Відтрясла осілий порох. Зрозуміло, увесь неможливо у форматі соціальної мережі. Не відпускає унікальний голос, харизма й темперамент Фредді Мерк’юрі. А ще світлини, на яких щасливі й закохані Мері Остін і Фредді Мерк’юрі.

Залишилося безліч світлин, на яких щасливі й закохані Мері Остін і Фредді Мерк’юрі
Залишилося безліч світлин, на яких щасливі й закохані Мері Остін і Фредді Мерк’юрі. Джерело зображення: metro.co.uk

 

Можливо, все-таки вдасться обіцяний відеодіалог з нею… В ім’я їхнього великого кохання! Без оббріхування, без змалілості сердець, без заздрості… Без отих «нових» спогадів про нього, густо замішаних на вигадках та відвертій брехні задля грошей. У Лондоні ось-ось має вийти чергова порція телевізійної правдоподібності, що є гіршим за брехню, про останні дні життя співака.

Натомість вдячність колегам Польського радіо: сьогодні – День пам’яті Фредді Мерк’юрі, реквієм його богемними піснями, отою культурою душі через мистецтво, філософію, сповідальність…

Фредді Мерк’юрі, за його ж словами, – різний. А це означає, також за його словами, – щирий. Він горів на сцені. Вона була для нього всім, як і Мері Остін. Також за його словами… Мав дуже ніжне серце. Душу, що світилася в його лагідних очах…

Світла й вічна пам’ять – це пісні. Пісні великого й незабутнього Фредді Мерк’юрі!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(28 голосів)

Також буде цікаво: