Терезія Ґазьова: «Велику любов до України вважаю Божим даром» Найактуальніше Суспільство 

Терезія Ґазьова: «Велику любов до України вважаю Божим даром»

Перед інтервю співрозмовниця запропонувала помолитися… Вже з першого рядка її молитви відчуваєш, що це не ритуал, а щира необхідність та велика радість… І віра, що тут, у Меджугорї, де небо торкається землі, молитва має особливу силу. Про призначення людини й молитви, про справжнє багатство і про нашу здатність змінювати світ розмовляємо з фундаторкою общини «Світло Марії» Терезією Ґазьовою.

– Ви 21 рік в Меджугорї на місіонерській роботі. Яким був шлях до такого призначення? Це результат тривалих пошуків чи це сталося раптово, тобто в один момент ви зрозуміли, що ваше місце тут?

– Я декілька років інтенсивно молилася, щоби Бог підказав мені моє місце і моє призначення. Шукала Божу волю. Я приїхала в Меджугор’є зі Словаччини у 27-річному віці виснаженою браком відповіді на мої запитання. Хотіла, щоб Богородиця допомогла мені знайти відповідь, щоб знати, що робити далі: створити сім’ю, народити дітей чи присвятити себе Богові. Відчувала, що другий шлях мені ближчий. І я цю відповідь отримала: Меджурор’є – це моє місце і моє покликання. Дуже сильно це відчула, залишилася тут і крок за кроком відкривала, наскільки це місце важливе і наскільки варто присвятити своє життя служінню…

Меджугор’є. Там небо торкається землі…
Меджугор’є. Там небо торкається землі… Фото Тараса Лиля

– Місіонерська робота є викликом для людини. Навіть після прийнятого рішення й пережитих відчуттів, що було для вас найважчим в цій діяльності?

– Спочатку тривав важкий процес очищення. Лише поступово відчувала цей великий дар, який Всевишній послав на землю – Божу Матір. Тепер я прошу в Бога сили, щоб відповісти на всі потреби людей. Ми бачимо, скільки їх шукає допомогу, скільки хоче сюди приїхати…

– Як би Ви визначили основні напрямки роботи, чим ви займаєтеся конкретно?

– Завжди кажу й відчуваю це, що найважливіша наша діяльність – молитва. З молитви все виходить, без молитви все руйнується. Робити все з Богом – це наш пріоритет. Якщо маємо більше роботи, ми більше молимося. Трапляється так, що один працює, а інший одночасно молиться і навпаки… В Меджугор’є приїжджає дуже багато людей, які потребують допомоги, поради, розмови… Важливо бути з ними, передати їм те, чого ми тут навчаємося. Люди спраглі миру, спраглі любові…

Під час Хресної дороги до місця об’явлень прочани читають послання Богородиці.
Під час Хресної дороги до місця об’явлень прочани читають послання Богородиці. Фото Тараса Лиля

– Ви більше працюєте з людьми, які приїжджають зі східної частини Європи. Чому так? Чи вважаєте, що ці люди потребують більше допомоги у порівнянні з людьми із Західної Європи?

– Любов до жителів країн, які колись входили до складу СРСР, вважаю своїм покликанням. Коли я тут приїхала у повоєнний 1996 рік, сюди прибували люди з різних країн, але не зі Східної Європи. Я почала молитися за те, щоб показати цей рай на землі й бідним, які часто не мають засобів для поїздки в Меджугор’є. Богородиця підказала мені відвідати ці країни й принести їм світло Її послань. Я відвідала Україну, Білорусь, Казахстан, Литву, Латвію… Хочу поділитися з одним глибоким досвідом, який я отримала. Одного разу після повернення з Сибіру, дочка мого брата з дитячої цікавості запитала мене, де я була і що робила. Я відповіла, що зустрічалася там з найбіднішими людьми, казала їм, що Бог нас любить так сильно, що послав нам Богородицю. Дівчинка відповіла: «Прекрасно! Тепер вони вже не бідні…». Після того я задумалася, хто ж насправді бідний, а хто багатий. Бідними можуть бути ті, які, здавалося б, мають усе, але не мають найважливішого… Так сюди почали приїжджати люди, які зранені комунізмом, але мають добрі серця. І ми можемо тут поділитися з ними Істиною про Бога. Це допомагає мені бачити шлях, надію й віру в те, що ми здатні змінити наш світ на краще.

– Мене зворушили Ваші слова про українців: у одному зі своїх виступів Ви сказали, що для вас вони рідні душі. В чому полягає ця сродність?

– Велику любов до України вважаю даром Божим. Він любить, а я хочу відповідати на цю любов усім серцем. Українці – близькі мені, відкриті. Завжди кажу: «Україна – моя сестра».

– З чого усе почалося тут, у Меджугорї?

– Вперше дві дівчинки побачили Богородицю у червні 1981 року на горі Подбрдо. Перед ними відкрилося небо і з’явилася гарна жінка з дитиною на руках. Вони сильно налякалися і втекли… Наступного дня дівчата підійшли ближче і почули слова Марії: «Не бійтеся, я володарка миру». Втретє, 26 червня, вона посилає слова для всього людства. З’явившись під хрестом у чорній одежі, Марія плакала… І казала: «Мир, мир, мир. Нехай буде мир на землі… між Богом і людиною та між людьми. Моліться і постіть. Молитвою і постом можна зупинити навіть війну». Вона залишила послання справжнього миру для наших сердець. Його шлях пролягає через молитву на вервечці, піст, сповідь, прощення, любов і добро. Так виглядає шлях миру до нашого серця і від цього мир поширюється далі. Ми не знаємо, як довго буде продовжуватися цей час благодаті. Богородиця пообіцяла відкрити шістьом візіонерам десять тайн. Коли це буде зроблено, обʼявлення завершаться.

Дехто з паломників піднімається на гору Об’явлень босоніж
Дехто з паломників піднімається на гору Об’явлень босоніж. Фото Тараса Лиля

– Богородиця зʼявилася зі словами миру, однак рівно через десять років на цій землі розпочалася дуже жорстока війна. Як Ви вважаєте, чому сучасна людина виявляє так багато невдячності? Що їй і в ній заважає почути Богородицю?

– Що більше людина віддаляється від Бога, то більше місця в людському серці займають темні сили. Саме тоді, як відомо, починаються війни. Ми спроможні зупинити ці сили, це в наших руках. Бог хоче перемагати через нас, маленьких, скромних, тихих, які повністю віддані Йому. Він показує нам шлях, як з цього вийти.

– Під час війни у 1990-х роках в Меджугорї не було бойових дій?

– Не було, хоча за двадцять кілометрів звідси розташоване місто Мостар, там була передова. Місто бомбардували, були жахливі руйнування… Люди тікали сюди, щоб отримати захист.

– Чи це правда, що відразу після явлення Богородиці дітей-візіонерів водили до лікаря-психіатра у Мостарі, щоб він поставив їм діагноз…

– Так. Одного з візіонерів, маленького Якова, переконували сказати, що він це все видумав. А він відповів, що навіть під загрозою смерті буде свідчити про явлення Богородиці. Лікар не пішла проти своєї совісті й заявила, що діти здорові, хворі ті, які їх сюди привезли… Через тридцять років ця лікарка, мусульманка за віросповіданням, сказала, що часто думала про те, що було б з Меджугор’єм, якби вона тоді пішла проти своєї совісті.

– Якось ви сказали, що і сьогодні мир в Боснії та Герцеговині дуже крихкий. Де зараз криються основні небезпеки для цієї землі?

– Стосунки між народами, які колись між собою воювали, ще не є здоровими. Рани не заліковані, і вони дають про себе знати, щойно з’явиться нагода. Тому й тут треба багато молитися за мир.

Терезія Ґазьова на горі Об’явлень (Подбрдо) молиться разом з українськими воїнами – учасниками російсько-української війни
Терезія Ґазьова на горі Об’явлень (Подбрдо) молиться разом з українськими воїнами – учасниками російсько-української війни. Фото Тараса Лиля

– Терезіє, хочу щиро подякувати Вам за те, що молитеся за Україну, за наших солдатів, які зараз на лінії фронту…

– У мене таке відчуття, що нам Україну доручено. Це наша велика відповідальність перед Богом і подяка Йому за те, що маємо великий привілей зустрічатися з українцями, на землі яких, на жаль, триває війна. Коли вона розпочалася, нам було страшно, я втратила сон, питала, що нам робити тут, якщо там вбивають людей. Тоді з’явилася ідея безперервного дев’ятиденного посту за мир в Україні. Ця молитва триває до сьогодні. Ми молимося на вервечці, бо як казала Богородиця, це найсильніша зброя проти темних сил. Ця молитва є великою радістю для нас.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(5 голосів)

Також буде цікаво: