Для шукачів сенсу Культура 

Для шукачів сенсу

Багато хто знайомий з екзистенційною фрустрацією, навіть якщо ніколи не означував цей стан таким складним терміном. Ідеться про спроби задовольнити волю до сенсу, себто віднайти сенс власного існування, зробити кожен день вартісним. І ці пошуки, яким, здається, немає кінця-краю, завдають людині серйозних страждань. Намагаючись виплутатися з пастки безсенсовності, вона не помічає, що її муки – благо, адже є платформою для зростання. У пошуках сенсу – найвищий сенс.

Одразу два світові бестселлери Регіни Бретт вийшли українською мовою
Одразу два світові бестселери Регіни Бретт вийшли українською мовою

Колись Ніцше сказав: «Той, хто знає, навіщо жити, може витримати майже будь-яке як». Якщо Ви щодня запитуєте себе: «Навіщо?» – однак не знаходите жодної підхожої відповіді, Вам однозначно стануть у пригоді книжки американської журналістки Регіни Бретт (на фото вгорі)«Бог ніколи не моргає» та «Будь дивом», які нещодавно вийшли друком у «Клубі сімейного дозвілля». Це збірки коротких уроків-притч, написаних на основі життєвого досвіду авторки. А життя Регіни Бретт не було легким: одинадцята дитина в сім’ї, яка в юності зловживала алкоголем, у 21 стала самотньою матір’ю, не в змозі збудувати сім’ю, а в 41 захворіла на рак, що було чи не найбільшим випробуванням для неї… Та жінка виявилася стійкішою, аніж вважала. Її життєва філософія доступна, не нав’язлива, позбавлена пустопорожньої дидактики, а досвід відсічі викликам долі – безцінний. Регіна Бретт розповість Вам, що кожен із нас є дивом, адже здатен змінити не тільки власне життя, але й світ. Для тих, які сумніваються, найкращою відповіддю стане прислів’я: «Якщо ти вважаєш себе надто малим, аби на щось впливати, ти ніколи не опинявся в одному наметі з комаром». І, навіть коли Вам здається, що сенсу немає, не забувайте: Бог ніколи не кліпає. Він бачить Усесвіт цілісно, а отже, завше знає контекст, не доступний фрагментарному людському сприйняттю. «Життя – це серія проблем. Ви або маєте проблему зараз, або вже її владнали, або готуєтесь до нової. А все тому, що для Бога ваш характер важливіший за ваш комфорт. Для Бога важливіше зробити ваше життя святим, ніж щасливим».

Віктор Франкл і його найвідоміша праця про пошуки сенсу
Віктор Франкл і його найвідоміша праця про пошуки сенсу

Чиєсь життя, сповнене випробувань, перемог і поразок, а отже, наснажене унікальним досвідом, – завше найкращий приклад. Що може пробуджувати й мотивувати більше, ніж відверта історія людини, яку доля випробувала у концентраційному таборі і яка, проте, зуміла вистояти? Всесвітньо відомий австрійський психолог Віктор Франкл став жертвою нацистського режиму, роками дивлячись у вічі знущанням, голоду, хворобам та постійній загрозі життю, і таки вижив, хоча більшість його товаришів знищили. Він створив концепцію допомоги людям, які втратили сенс життя. Книжка, що цьогоріч уперше вийшла друком українською, так і називається – «Людина в пошуках справжнього сенсу». Окрім розповіді про свій досвід перебування в концентраційних таборах, автор подає ключові аспекти винайденої ним теорії – логотерапії, що фактично є психотерапією, зосередженою на сенсі. Віктор Франкл каже: «Важливо не те, що ми очікуємо від життя, а те, що життя очікує від нас». Будь-яке страждання має сенс, адже допомагає людині зростати.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів)

Також буде цікаво: