Про підводні камінці для художників-початківців Культура Найактуальніше 

Про підводні камінці для художників-початківців

Чи задумувалися ви коли-небудь про те, що майже все в світі пов’язане із малюванням? У кожного предмета є свій дизайн. У кожного продукту – унікальне оформлення… Можливо ще настане день, коли машинний інтелект успішно замінить людський креатив. Але поки в нас ще є час та можливість реалізуватися в мистецтві, чому б не зробити це? Тож пропоную ознайомитися із перепонами, які часто виникають на творчому шляху художників-початківців.

Про можливості й обмеження

Професійних художників можна поділити на фрилансерів та штатних працівників. Але буває й таке, що людина комбінує обидва статуси: реалізує себе і як дизайнер в компанії, і як автор коміксів у соціальних мережах. Головне – щоб вистачало сил і натхнення. А також, щоб творчість художника (за межами робочого місця) не обмежувалася відповідними пунктами у трудовому договорі.

Найчастіше художників беруть на роботу в якості графічних дизайнерів, модельєрів та ілюстраторів. Але якщо ви працюєте самі на себе, маєте велику кількість підписників і впізнаваний авторський стиль – можуть також надходити запити на виконання комішенів. Або простіше – малюнків на замовлення.

Та якщо говорити відверто, комішени – це не те, чим більшості художників подобається займатися. Існує певна кількість проблем, пов’язаних із цим способом заробітку.

По-перше, якщо ви хочете працювати лише із замовниками з країн пострадянського простору, приготуйтеся до того, що замовлень буде не дуже багато. В нашій країні, зокрема, досі не дуже прийнято платити за контент з Інтернету. Деколи замовники не дуже розуміють, чому віртуальна картинка може коштувати так дорого? Адже умовно безкоштовних малюнків в Інтернеті – хоч греблю гати. Дехто не соромиться озвучувати свою невдоволеність і навіть погрожувати неоплатою художнику, який вже встиг виконати замовлення. Шкода, але навіть завчасне обговорення всіх нюансів, пов’язаних із оплатою та виконанням роботи, не завжди рятує від конфлікту.

По-друге, інколи очікування замовника не збігаються із готовим результатом. І в цьому далеко не завжди є провина художника. Всі ми бачимо світ по-різному. І це нормально. Особливо важко буває вгодити замовнику, коли текстове завдання до роботи сформульоване нечітко та з використанням фраз на кшталт «Намалюйте так, щоб було гарно» або «Зробіть так, як вам подобається».

Навіть невеликий негативний досвід може повністю відбити у вас, як автора, будь-яке бажання малювати на замовлення. Тому, мабуть, комішени підійдуть лише для початківців. І такий вид роботи все ж не варто перетворювати на основний вид заробітку.

Про стилізацію і реалізм

Часто буває так, що художникам, які звикли малювати в реалізмі, важко проявити себе в стилізації. І навпаки.

Насправді в спрощенні форм та об’єктів немає нічого поганого. Головне – отримувати задоволення під час малювання, інакше творче вигорання стане вашим вірним супутником на цьому шляху.

Чи обов’язково мати дорогий графічний планшет або вміти малювати в академічному/реалістичному стилі, щоб тебе помітили в Інтернеті? Зовсім ні.

Як приклад – досить популярний в Instagram художник @turkoiise. Його роботи стилізовані та мають мало спільного із реалізмом. Всі малюнки виконані в теплих помаранчевих відтінках. І це чіпляє. На момент написання матеріалу в нього 124 000 підписників, що досить багато для сучасного діджитал-художника. Сподіваюсь, його успіх надихне вас спробувати свої сили в цій сфері!

Якщо ж умінь і знань поки що не вистачає

  • Оберіть для себе програму до душі та вивчайте її. Найпопулярнішими є Sai або Photoshop. Krita також є дуже хорошим варіантом, до того ж вона безкоштовна.
  • Практикуйтесь, змальовуючи. В цьому немає абсолютно нічого поганого (якщо тільки не видавати змальовки за оригінал і не заробляти на цьому гроші). Більшість популярних нині художників починали саме з цього.
  • Референси – це дуже важливо. Не бійтеся витратити годину-дві на підбір вдалих референсів, адже це значно покращить якість малюнку та скоротить час його створення.
  • Існує безліч безкоштовних відеокурсів з малювання, з яких можна дізнатися багато корисної інформації.

Чому художникам з України важче заробляти, аніж фрілансерам з інших країн?

Як я вже згадувала раніше, в Україні замовляти малюнки в діджитал-художників все ще не так популярно. Тож доводиться співпрацювати з іноземними замовниками. Але от біда, як брати оплату?

Pay Pal працює в обмеженому режимі, а проводити оплату через Payoneer, Ko-fi, Western Union та інші сервіси дуже складно і часто – не вигідно. Особливо для початківців, які ще не мають постійного доходу та беруть невеликі гроші за свою роботу. Розв’язання цієї проблеми не виглядає легкою задачею навіть для досвідчених художників.

Як знайти свій стиль?

Мабуть, це питання є найбільш актуальним для тих людей, які тільки-тільки створили свої художні сторінки в соціальних мережах і хочуть якомога швидше набрати підписників. На жаль, пошук стилю може стати великою проблемою і затягнутися на роки.

Ось кілька вправ, які можуть пришвидшити досягнення бажаного результату:

Вправа №1

Аналізуйте чужі роботи. Розберіть малюнок до найменших дрібниць. Якщо вам ближчий реалізм, пропоную звернути увагу на роботу з анатомією, тоном та об’ємом. Якщо ж більше цікавить стилізація – на лайн і постобробку. Під постобробкою, зазвичай, мають на увазі всілякі фішки, які художники додають до своєї роботи вже на завершальному етапі: це може бути гаусове розмиття лайну, тонування скрінтонами, міксування напівпрозорих шарів із кольоровими градієнтами тощо. Будь-що може стати частиною вашого художнього стилю!

Вправа №2

Спробуйте швидко намалювати одного й того ж персонажа разів 10 або й більше, кожного разу змінюючи спосіб малювання очей, волосся, одягу і т.д. Почніть із копіювання загальновідомих стилів (аніме, Дісней тощо). Додавайте до них щось своє, підлаштовуйте під себе. З часом ви самі зрозумієте, що краще виходить і що більше подобається.

Головне, мабуть, не порівнювати себе з іншими художниками і не підганяти свій розвиток. Особливо це стосується тих, хто застряг на такому собі «середньому» рівні, з якого дуже важко перейти на рівень професійний. В умовах критики ви швидко втратите натхнення та інтерес до малювання. Може настати так званий «артблок», який повністю відбиває бажання малювати. В такій непростій ситуації допомогти можуть хіба що хороший відпочинок та теплі слова підтримки від підписників.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 голоси)

Також буде цікаво: