Авто зі США: вигідна покупка чи кіт у мішку? Найактуальніше Суспільство 

Авто зі США: вигідна покупка чи кіт у мішку?

Імпорт авто в Україну невпинно зростає. Дані Державної митної служби свідчать, що лише за перший квартал 2020 року українці купили імпортні легкові автомобілі на загальну суму $823,471 млн. Найбільше легкових автомобілів було ввезено в Україну з Німеччини – на суму $153,656 млн. На другому місці – імпорт зі США, який склав $151 млн.

Ще 8 вересня 2018 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні Закони №8487 і №8488, які згодом підписав Президент П. Порошенко. Перший передбачає зниження акцизу на розмитнення автомобіля, другий вводить у дію штрафи за порушення митного та податкового законодавства. Як ви вже зрозуміли, зменшення вартості розмитнення стало поштовхом до збільшення імпорту авто в Україну, а через притягнення до відповідальності власників так званих «євроблях» значна частина з них вирішила не розмитнювати наявний транспорт, а придбати новий.

Українці прагнуть все-таки їздити на «свіжих» автівках, але особливо витрачатись не хочуть. Як варіант вони готові купувати биті автомобілі з аукціонів США і не переплачувати.

Ви можете самостійно розрахувати вартість авто зі США. Для цього потрібно додати його ціну з аукціону, вартість розмитнення (мито, акциз, ПДВ), яку ви можете дізнатися за допомогою калькулятора Державної митної служби та вартість доставки ($1000-2000). Але це ще не кінець, бо не треба забувати про підписання договору купівлі-продажу транспортного засобу – цей документ підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню (за тарифами вашого нотаріуса); потім – сплата пенсійного збору (розмір відсоткової ставки залежить від вартості автомобіля: якщо вартість менше або дорівнює 316 965 грн – 3%; від 316 965 грн до 557 090 грн – 4%; понад 557 090 грн – 5%), перереєстрація автомобіля у сервісному центрі (оплата наданих послуг – 190,15 грн, номерний знак – 171,84 грн, бланк свідоцтва – 201 грн) та сплата адміністративних зборів ($100 за сертифікацію авто), брокерські послуги ($100-200) та обов’язкове страхування автомобіля протягом трьох днів (за тарифами вашої страхової компанії).

Точну вартість авто в Україні неможливо визначити, адже вона буде коливатись у будь-якому випадку, хоча і несуттєво.

Є декілька автоаукціонів США, які користуються популярністю: Copart, IAAI, Manheim. Вони продають 20-50 тисяч лотів у день! Переважно це авто, які зазнали пошкоджень внаслідок ДТП, повені, вандалізму, були викрадені. Їх продають страхові компанії, банки та фізичні особи. Ось декілька лайфхаків, які допоможуть вам зробити правильний вибір автівки на аукціоні:

  • якомога детальніше ознайомтеся з інформацією, яку надає платформа за допомогою опису лоту та фото автомобіля (інформація має збігатись);
  • основні та супутні пошкодження, наявність ключів;
  • також варто переглянути, чи авто лише заводиться, чи ще й рушає;
  • коли переглядаєте фото, оцініть пошкодження кузова авто, перегляньте, чи вистрілили подушки безпеки;
  • зверніть увагу, хто саме продає авто (найкраще його купувати у страхових компаній).

 

Спершу важко зрозуміти, як саме користуватись сайтом аукціону. Вам може допомогти ця стаття, де розглянули детально саме Copart.

То як придбати авто з Америки?

Якщо тонкощі пригону авто з-за кордону вам невідомі або здаються непосильними, тоді варто звернутися у компанію, яка на цьому спеціалізується. Вона буде виступати гарантом того, що ви без зайвих проблем отримаєте потрібне авто, його допоможуть підібрати за вашими вподобаннями та у бажаних цінових межах. Компанія перевіряє обране авто по VIN-коду: скільки було власників, історію обслуговування. Ви укладаєте договір, який зобов’язує компанію надати послуги якісно та у зазначені терміни, а покупця – вчасно виплатити кошти. Вашу автівку викуповують на американському аукціоні, але це може зайняти деякий час, бо не завжди вдається викупити потрібне авто за ціною, яка би відповідала домовленій. Машину доставляють до порту США, звідки вона відправляється в портове місто Німеччини, Польщі чи України. За транспортування, його організацію, цілісність авто відповідає компанія. Переправу оплачує клієнт (від 1000 до 2000 доларів США), вона триває приблизно місяць.

Компанія пригону авто із США допомагає клієнту від розмитнення до реєстрації авто вже в Україні. Вам допоможуть зібрати потрібний пакет документів. Якщо за угодою компанія зобов’язалась відремонтувати авто (а не власник самостійно), то вона це робить до того часу, поки стан машини не задовольнить клієнта. Цей процес може тривати декілька місяців. Після цього авто ваше.

Так, Юрій придбав своє авто з допомогою компанії, що займається пригоном авто з Америки, яку йому порекомендували знайомі. Запропонували Ford Fusion 2016 року з пробігом 40 тис. км, авто вже було в дорозі до України. Повідомили, що машина вдарена у заднє ліве крило, двері і передню частину бампера.

Фото Ford Fusion з аукціону
Фото Ford Fusion з аукціону

Автівка припливла в домовлені терміни. Її мали ремонтувати не більше одного місяця, але процес затягнувся на всі чотири. Зовні авто виглядало непогано, але власник стверджує, що ремонт кузова був неякісним, а салон погано зібрали. Через деякий час у місці удару відлущилась фарба, з’явилась іржа.

Фото Ford Fusion після ремонту
Фото Ford Fusion після ремонту

Другий наш герой пішов іншим шляхом. Назар ще у 2007 році звернувся до офіційного дилера Toyota у Львові (Тойота Центр Львів «Діамант»), адже хотів придбати RAV4 у довгій базі. У цей час таких авто не було в Європі, тому дилер доставив її зі США. Toyota RAV4 була 2007-го року випуску з пробігом 9 тис. км, вдарена у переднє праве крило і пасажирські двері. Ремонтували її у США, пливла в Україну один місяць, дилер надав гарантію на 100 тис. км (поломки основних агрегатів: мотор, коробка передач тощо). Ціна не була нижчою за ринкову, як у випадку компаній, що приганяють авто із США, але власник Toyota RAV4, яка вже має більше 300 тис. км пробігу, їздить на ній і досі.

Фото Toyota RAV4 сьогодні
Фото Toyota RAV4 сьогодні

Третій герой приганяв авто з Америки самостійно. Обрав Ford Mustang 2016-го року випуску із пробігом 34 тис. км через онлайн-аукціон Copart. Була вдарена передня частина авто, ліва фара, задній бампер.

Фото авто з аукціону
Фото авто з аукціону

Через складні погодні умови автівка пливла три місяці, в Україні працівники автосервісу трохи підвели з ремонтом. Проте сьогодні авто виглядає так:

Фото з Instagram-сторінки власника
Фото з Instagram-сторінки власника

Неважливо, який із цих способів купівлі ви би обрали, власники цих трьох авто переконані, що машина зі США – це вигідна покупка, проте необхідно, щоб це все потрапило у «правильні» руки. І якщо не бажаєте переплатити, то слід бути готовим до певного дискомфорту: затримок і, можливо, невдалого ремонту. Тому слід обирати перевірені компанії та працівників автосервісів, що мають достатньо навичок та совісті.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів)

Також буде цікаво: