Ahoi! Rügen! Найактуальніше Планета 

Ahoi! Rügen!

«Ahoi» – з німецької «привіт» (так тамтешні моряки вітались у часи вільного плавання). А острів Рюген – перлина Німеччини, що омивається Балтійським морем та є найпопулярнішим курортом на теренах країни. У роки Другої світової війни нацистська Німеччина, як відомо, мала свій ядерний проект, а намагалася реалізувати його саме на острові Рюген. Що ж особливого приховує Рюген і яка тут атмосфера сьогодні?

Карта острова Рюген
Карта острова Рюген (земля Мекленбург-Передня Померанія). © stepmap.de

У часи середньовіччя Рюген був заселений західними слов’янами – руянами. Святиня цих язичницьких племен розташовувалася у релігійному центрі Аркон, а головний бог звався Святовит. Племена займались скотарством, землеробством та рибальством. У той час на острові було також чимало бурштинових покладів. І сьогодні острів славиться своїми скарбами, а прикраси з цього каменю мають великий попит. Згодом з метою усунення конкурентів сусідня Данія поневолила слов’янські поселення на острові. Так руяни втратили свою незалежність, а з часом вони навернулись у християнство та розчинилися у германському середовищі.

У 1821 році німецький художник Карл Фрідріх Шинкель у листі до свого друга писав про острів: «Море є прекрасним благоустроєм ландшафтів і в такій оригінальній формі, як воно виявляється перед Рюгеном, я його ще ніде не бачив…»

Жовтень, 1944 рік. Друга світова війна у розпалі. Фізики різних країн наввипередки придумують проекти атомних бомб. У Німеччині, як і всюди, цей проект був під грифом «секретно». Аби втілити його в життя, шукали зовсім віддалене та тихе місце. Острів Рюген підходив для цього найкраще. Врешті одного дня над островом здійнялась велика хмара, притаманна ядерним вибухам. За словами очевидців, у той момент їхнє самопочуття суттєво погіршилось. Але оскільки проект був таємний, то, щоб не привертати зайвої уваги, першу медичну допомогу їм не надали.

І сьогодні ця тема на острові за сімома замками. Місцева преса не згадує про ядерний проект. Бібліотеки, де мало б бути багато інформації про життя Рюгена у роки Другої світової війни, – мовчать. Дивуватись немає чому, адже сьогодні ще чимало нацистських проектів покриті пеленою мовчання.

Після війни острів Рюген був під контролем Німецької Демократичної Республіки, багато радянських солдатів мешкало на його території. До пам’яті про їхню боротьбу в роки війни на острові є чимало пам’ятників, нагробних плит та таблиць.

Пам’ятник загиблим у Першій світовій війні та Другій світовій війні в м. Гьорен
Пам’ятник загиблим у Першій світовій війні та Другій світовій війні в м. Гьорен. Фото Богдани Секрети
Пам’ятник загиблим у Другій світовій війні в м. Береген на Рюгені
Пам’ятник загиблим у Другій світовій війні в м. Берген на Рюгені. Фото Богдани Секрети

Сьогодні Рюген – найпопулярніший німецький курорт. Саме сюди з усіх куточків країни щорічно приїжджають на хороший відпочинок. Тут можна насолодитись Балтійським морем, чудовою природою. Адже навіть вдалині від туристичних центрів відкриваєш для себе романтичні гавані, рибальські будиночки зі солом’яною стріхою, замки та вілли на березі моря.

Наблизитись до природи острова Рюген, відпочити серед хвойних дерев та крейдяних скель можна у національному парку Ясмунд, який є найбільшим національним парком у Німеччині та входить до списку Світової природної спадщини ЮНЕСКО.

Штрандкорби на березі Балтійського моря
Штрандкорби на березі Балтійського моря, м. Гьорен. Фото Богдани Секрети

Практично кожне курортне місто має свій власний пірс. Але найпопулярніший пірс – у місті Зелін. Його будівництво розпочалось ще на початку XX століття, а у роки Другої світової війни він був зруйнований, пізніше його відбудували. На мосту розташований ресторан, який заманює туристів пахучою кавою.

Пірс у місті Зелін
Пірс у місті Зелін. Фото Богдани Секрети

Особливим місцем є Яґдшлосс Ґранітц – замок, що недалеко від міста Бінц. Дослівно «Jagdschloss» означає «мисливський замок» або ж «мисливський будинок». Для замку він маленький, радше справді такий собі мисливський будиночок. Практично кожна федеративна земля Німеччини мала таку споруду, де жили, правили й відпочивали королі та князі землі.

Всередині Яґдшлосс Ґранітц є виставки старовинного посуду XIX століття, колекції рушниць та оленячих голів. Над будівлею височіє 38-метрова вежа, побудована за задумом Карла Фрідріха Шінкеля. А на даху вежі є оглядовий майданчик, який відкриває чудову панораму на острів. Мисливський будинок був побудований ще у 1846 році для сім’ї Путбус, а саме для князя Вільгельма Мальте І. Сьогодні будинок належить державі та слугує музеєм. Онука князя намагалась повернути сім’ї колишню власність, проте дарма.

Яґдшлосс Ґранітц
Яґдшлосс Ґранітц. Фото Богдани Секрети

До Яґдшлосс Ґранітц можна доїхати на «Ревучому Роланді» – старовинному поїзді, який курсує з 1895 року та сполучує найпопулярніші міста на острові: Путбус, Бінц, Зелін, Баабе та Гьорен. Протяжність залізничної колії становить майже 60 км. Подорожуючи «Ревучим Роландом», можна добре роздивитись мальовничі пейзажі Рюгена.

Дорогою до «Jagdschloss» на «Ревучому Роланді»
Дорогою до «Jagdschloss» на «Ревучому Роланді». Фото Богдани Секрети
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(4 голоси)

Також буде цікаво: