«Оптимістичний дощ» від Сергія Лесіва Культура Найактуальніше 

«Оптимістичний дощ» від Сергія Лесіва

На факультеті журналістики ЛНУ ім. Івана Франка відкрили виставку робіт Сергія Лесіва під назвою «Звичайність». Світлина автора «Оптимістичний дощ» отримала приз на ХХ Міжнародному фотоконкурсі газети «День». Вуличною фотографією Сергій Лесів почав займатися 2012 року. На виставці представлені фото 2014-2017 років.

Сергій Лесів дає інтерв’ю для студентського телебачення Franko TV.
Сергій Лесів дає інтерв’ю для студентського телебачення Franko TV. Фото Ярослава Табінського

«Пан Сергій із Кропивницького. Він представляє те, що зміг зафіксувати за допомогою світла і часу. Так він відображає життя звичайних людей, життя міста, яка постає перед нами в певних образах, у світлинах. Ми запросили Сергія Лесіва до Львова, коли дізнались, що він став призером Фотовиставки газети «День». Фотографія, що перемогла, була нагороджена сертифікатом Львівського університету, і пан Сергій з дружиною Анжелікою отримав змогу приїхати до Львова й відкрити авторську виставку, якою він заявляє про себе, своє бачення світу. Дуже важливо, що газета «День» дає можливість самовираження кожному фотографу – як професіоналу, так і початківцю. На фотовиставках «Дня» ми бачимо, чим живе країна», – Ярослав Табінський, заступник декана факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка

Заступник декана факультету журналістики Ярослав Табінський знайомить відвідувачів виставки з Сергієм Лесівим
Заступник декана факультету журналістики Ярослав Табінський знайомить відвідувачів виставки з Сергієм Лесівим

«Фотовиставку я назвав «Звичайність». Таку назву я вибрав тому, що на фотознімках відображено буденні моменти, з якими стикаємось кожної миті. Всі роботи зроблені у Кропивницькому. Я навмисне вибрав саме їх, щоб частку мого міста продемонструвати у Львові. Фото, яке отримало приз, я зробив минулого року. Два роки тому в мене стався інсульт, це були мої перші кроки після нього. З допомогою одного з синів я виходив з під’їзду й робив по кілька кроків. Коли ми вийшли в черговий раз, почався дощ. Я хотів постояти й насолодитися його запахом. Якраз гуляли діти з нашого двору, у тому числі й мої (які й зображені на цій фотографії). Коли розпочався дощ, сусідські діти сховалися під карнизом під’їзду, а мої бігали, веселились і в один момент підбігли до інших. Я встиг цей кадр упіймати. І, як бачимо, цей знімок виявився результативним», – Сергій Лесів, фотомитець, автор виставки «Звичайність», призер ХХ Міжнародного фотоконкурсу газети «День».

Сергій Лесів
Сергій Лесів. Фото Ярослава Табінського

«Випала нагода вибрати світлину, яку можна було б номінувати від нашого університету. Фотоконкурс був потужним, у ньому брали участь маститі фотомитці й фотографи, професіонали й початківці різного штибу. Але найцікавіше те, що світлини, які були представлені на Фотовиставці, насправді відображають усю проблематику сучасного суспільства. На них можна було побачити як хлопців-ветеранів АТО, які змагаються за життя, так і фото діток, квітів,сонця; як сміттєзвалища – проблему України, так і політиків, що ухвалюють рішення у Верховній Раді. Ця чорно-біла світлина на фоні всіх кольорових стала для мене своєрідною метафорою.

«Оптимістичний дощ» – призер ХХ Міжнародного фотоконкурсу газети «День»
«Оптимістичний дощ» – призер ХХ Міжнародного фотоконкурсу газети «День»

Наше життя через війну стало чорно-білим, і значною мірою нам сьогодні бракує позитивних емоцій, але на цьому фото вони є – радість і усмішки дітей. А боротьба за державу ведеться заради тих дітей. Тому серед сотень світлин я обрала саме цю й була приємно здивована, вражена. Чесно кажучи, свідомо обирала місто Кропивницький, щоб показати географічний діапазон. Дуже приємно було познайомитися з паном Сергієм, запросити його до університету, провести цю фотовиставку. Газеті «День» слід дякувати за такі соціальні ініціативи, адже кожен з номінантів у той чи інший спосіб був відзначений. Власне, це та можливість взаємної комунікації, кроки народної дипломатії, які в щоденному житті показують, що ми одна держава, всі ми українці й громадяни. Маленькими кроками долають великі шляхи», – Ольга Квасниця, доцент кафедри зарубіжної преси та інформації факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, кандидат наук з соціальних комунікацій, організатор виставки «Звичайність».

Доцент кафедри зарубіжної преси та інформації Ольга Квасниця «привезла» виставку Сергія Лесіва до Львова
Доцент кафедри зарубіжної преси та інформації Ольга Квасниця «привезла» виставку Сергія Лесіва до Львова. Фото Ярослава Табінського

«Тут відтворена Україна – велика, спокійна, умиротворена, і це головне. Я ці терени свого часу обійшов пішки. Дуже хороші, добрі, працьовиті, безпосередні люди в селах. Колосальні враження лишилися на все життя. Щось справді велике себе не афішує. Але воно вічне, надійне, що є дуже важливо», – Йосип Лось, завідувач і професор кафедри зарубіжної преси та інформації факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, доктор політичних наук.

Завідувач кафедри зарубіжної преси та інформації професор Йосип Лось
Завідувач кафедри зарубіжної преси та інформації професор Йосип Лось. Фото Ярослава Табінського

Виставка відкрита за адресою вул. Генерала Чупринки, 49, ауд. 103.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос)

Також буде цікаво: