Електрокардіограма через смартфон: мініатюрний пристрій здатен попередити інфаркт Найактуальніше Наука 

Електрокардіограма через смартфон: мініатюрний пристрій здатен попередити інфаркт

Не секрет – проблеми, що пов’язані з широкою розповсюдженістю серцево-судинних хвороб, значною мірою обумовлені соціальними, економічними та екологічними факторами, а також складною демографічною ситуацією в Україні. Кардіозахворювання залишаються основною медико-соціальною проблемою. Недуги серця посідають перше місці по смертності серед неінфекційних захворювань. Їх мають 50% дорослих людей у світі.

Над питанням зменшення цього показника працюють не лише медики, а й стартапери. Українець придумав мініатюрний пристрій «Кардіомо» для постійного контролю стану здоров’я серця, дихальних шляхів, температури тіла. Журналістка «Листів до приятелів» розпитала винахідника Романа Бєлкіна (на фото вгорі) про новомодний пристрій.

Народився 43-річний Роман у Харкові у сім’ї інженерів. З дитинства захоплювався винахідництвом, розбирав та вдосконалював все, що потрапляло у руки. Ідея стартапу зародилась у 2015 році.

«Ідею виношував давно, але переломним моментом став випадок, коли моя мама не розповіла про свої проблеми зі здоров’ям. Це змусило створити такий пристрій, який дистанційно сповіщатиме про стан здоров’я мами. Згодом з’ясував, що подібна проблема хвилює багатьох людей. Далекі відстані часто стають перешкодою, щоб піклуватися про своїх рідних. Відразу почав вивчати усі тонкощі створення стартапів, досліджувати параметри, за якими має працювати пристрій, залучати професійних кардіологів, які могли допомогти з аналітикою Cardiomo. Також вивчав ринок подібних пристроїв і виявив, що прямих конкурентів моїй ідеї не було», – каже Роман.

Так пристрій кріпиться на тілі пацієнта
За допомогою клейких електродів пристрій легко кріпиться на тілі пацієнта
cardiomo-interface
Крім усього іншого, Cardiomo поєднує в собі функції фітнес-трекера. За допомогою мобільного додатка можна контролювати свої денні активності

Подібні пристрої існують у якості медичних приладів, які лікарська установа надає пацієнту. Проте немає пристрою, що орієнтований на споживача, який може купити девайс у будь-якому магазині та отримувати усі дані на свій смартфон чи смартфон іншої, близької для нього, людини. Cardiomo – це компактний водостійкий пристрій, який прикріплюється нижче серця за допомогою клейких електродів. Для запобігання захворювань його варто носити постійно. Не знімати. Заряду батареї вистачить приблизно на 10 днів користування. «Вирішили більше уваги зосередити на попередженні серцево-судинних захворювань, але в той же час Cardiomo поєднує в собі функції фітнес-трекера. Аналізуються температура тіла, ЕКГ, кров’яний тиск, частота дихання, можливі падіння людини, положення тіла, активність протягом дня тощо. І все для того, щоб бути завжди в курсі здоров’я рідних. Штучний інтелект, який ми розробили для нашого продукту, може попередити близько 40 захворювань. Він аналізує перші прояви порушень у здоров’ї користувача. Як відомо, 80% людей, які помирають від серцевих хвороб, можна врятувати, якщо правильно діагностувати захворювання на ранній стадії», – наголошує Роман.

Про будь-які відхилення пристрій моментально інформує рідних або лікаря, тому вони можуть взяти під свій контроль ваш похід до лікарні. Окрім того, формуються рекомендації щодо щоденної активності. Винахідник також потурбувався про легкість використання Cardiomo. Інтерфейс мобільного додатку буде під силу бабусям і дідусям.

«Ми спостерігаємо посилений інтерес до нашого пристрою. Особливо це помітно під час міжнародних виставок, таких як CES, яка проходить у Лас-Веґасі, або Wearable Technology Show у Лондоні. Під час останньої у березні цього року Cardiomo став переможцем у категорії «Цифрова технологія здоров’я». А також враховуючи тенденції у медицині у напрямку запобігання захворювань, то Cardiomo сміливо може очолювати подібний «рух», – запевнив Бєлкін.

З дружиною Оленою
З дружиною Ксенією на міжнародній виставці CES-2017 у Лас-Веґасі. Фото зі сторінки Романа Бєлкіна у Facebook

Вже назбиралося понад 700 передзамовлень – від київських клінік до Мічиганського технологічного університету. Наразі Роман Бєлкін працює над бета-партією, щоб виявити найдрібніші недоліки у роботі пристрою. «Запланували таке тестування на травень. А вже наприкінці літа виготовимо масову партію для тих, хто залишив передзамовлення. І потім плавно перейдемо у формат виробництва для усіх охочих з усього світу. Орієнтовна ціна на пристрій буде 200 доларів. Для українців ми закріпимо постійно знижку у 50%. Зробимо усе можливе, щоб рятувати життя мільйонів!» – каже Роман Бєлкін.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(5 голосів)

Також буде цікаво: